Jeden egzamin do klasy pre-IB w trzech śląskich szkołach IB

Dla kandydatów Klasa PRE-IB
      Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych kandydatów I LO w Gliwicach (IB School 006264) wystąpiło z inicjatywą i zawarło porozumienie z III LO im. Mickiewicza w Katowicach oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach (3 szkoły IB DP w województwie śląskim) w sprawie egzaminu wstępnego do klasy pre-IB z języka angielskiego w maju 2014 roku.
Kandydat zdaje egzamin tylko w jednej z tych szkół (wg kryteriów danej szkoły) – pozostałe uznają także wyniki egzaminu. Koordynatorzy programu Diploma wymienią się informacjami odnośnie wyników. Jeśli kandydat jest zwolniony z postępowania egzaminacyjnego musi przedłożyć PRZED egzaminem (27 maja 2014) stosowne zaświadczenia/dyplomy w jednej z tych 3 szkół.

Damian Koltun
IB DP Coordinator