KAROLINA BOTWINA została przyjęta na Uniwersytet w Tuluzie we Francji. GRATULUJEMY!

Karolina Botwina, tegoroczna maturzystka z Programu Matury Międzynarodowej została przyjęta na Wydział Prawa Uniwersytetu w Tuluzie, który jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni francuskich, założoną w 1229 roku przez króla Ludwika IX Świętego. Obecnie Université Toulouse 1 Capitole kształci studentów prawa, nauk politycznych, administracji, ekonomii, informatyki, matematyki i języków. Wśród jego wykładowców jest Jean Tirol, który w 2014 roku otrzymał Nagrodę Nobla z Ekonomii.

Nasza szkoła ma długą tradycję w nauczaniu języka francuskiego w wymiarze rozszerzonym,
i w ciągu ostatnich 20 lat część absolwentów wybrała uczelnie francuskojęzyczne: Akademię Medyczną w Nancy, Uniwersytet Medyczny w Quebeku (Kanada), Uniwersytet w Clermont -  Ferrand, paryską Sorbonę, Uniwersytet w Strasburgu, Politechnikę w Lyonie, Uniwersytet
w Nancy, Uniwersytet w Lyonie, Uniwersytet w Genewie (Szwajcaria), Uniwersytet
w Bordeaux, Uniwersytet w Lille, Wyższą Szkołę Handlową w Paryżu.

Nasi uczniowie uczestniczą co roku w akcji informacyjnej  Ambasady Francji „Dzień Campus France w Polsce – Studia we Francji”, adresowanej do licealistów zainteresowanych studiowaniem we francuskich uczelniach. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej procedura przyjęcia na studia we Francji bardzo się uprościła, a od kilku lat rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną. Aplikacje wysyła się do francuskiego centrum rekrutacyjnego (portal Admission Post-Bac), podając wybrane uczelnie i kierunki.

Więcej informacji na temat studiów we Francji:

http://www.pologne.campusfrance.org/pl/node/229316

K Botwina photo