Kolejna edycja konkursu „Poznaj Polskę” już za nami.

W czwartek 19 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna, III edycja konkursu geograficznego „Poznaj Polskę”. Tym razem uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego odpowiadali na pytania dotyczące ludności i procesów urbanizacyjnych zachodzących w Polsce. Tradycyjnie, równolegle rozgrywał się konkurs krajoznawczy przygotowany przez czasopismo „Poznaj Swój Kraj”.

W przerwie, pomiędzy zmaganiami konkursowymi a ogłoszeniem wyników uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć prezentację pana Mariana Dziadka, nauczyciela geografii z Wodzisławia Śląskiego, dotyczącą jego wyprawy do Chin.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Rajczyk z V LO z Gliwic. W konkursie krajoznawczym najlepszymi okazali się: Radomir Sierzputowski z LO im J. F. Kennedy'ego w Katowicach, Michał Bujak z LO Filomata w Gliwicach oraz Oliwia Tomas z I LO w Wodzisławiu Śląskim. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy naszej szkole oraz redakcja czasopisma „Poznaj Swój Kraj”.

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniów i nauczycieli zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie w przyszłym roku szkolnym.