Kolejny sukces naszych uczniów – Jakub Schuwald, Karolina Staszulonek i Anna Wieczorek otrzymali stypendium ministra właściwego do spraw oświaty za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020

Informujemy, że uczeń i uczennice naszej szkoły: Jakub Schuwald, Karolina Staszulonek i Anna Wieczorek uzyskali stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe w roku szkolnym 2019/2020. W przypadku Jakuba były to osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku Karoliny i Ani osiągnięcia w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym i w nauce.

Jest to ogromny sukces, gdyż stypendium w kraju otrzymało 550 osób, w województwie śląskim 57 osób, a w Gliwicach 4 osoby.

Przedstawiamy krótkie informacje o naszych stypendystach:

 1. Jakub Schuwald - uczeń klasy III o profilu społeczno-językowym I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. W roku szkolnym 2019 /2020 uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Stypendysta MEN w roku szkolnym 2018/2019, kilkukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gliwice. Jakub jest/był też stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i uczestnikiem programu Pierwszy Tutor. W przyszłości planuje studiować historię sztuki i filologię romańską w ramach kolegium MISH oraz docelowo prowadzić karierę naukową.
 2. Karolina Staszulonek – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach (klasa 3d), ze średnią ocen 5,00. W roku szkolnym 2019/ 2020 uzyskała następujące osiągnięcia sportowe:
  • 3 miejsce w zawodach indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet,
  • 2 miejsce indywidualnie w Pucharze Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet,
  • 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szpadzie Kobiet,
  • 3 miejsce indywidualnie w Pucharze Świata Juniorów w Szpadzie Kobiet.

Aktualnie Karolina jest studentką prawa na Uniwersytecie Śląskim.

 1. Anna Wieczorek – uczennica klasy 2ag (politechniczna) . I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Stypendium otrzymała za następujące osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020:
  • 1 m. drużynowo w Pucharze Europy Kadetów w Szermierce i Szpadzie (Coupe du Danube),
  • 5 m. indywidualnie w Pucharze Europy Kadetów w Szermierce i Szpadzie,
  • 5 m. drużynowo w Mistrzostwach Europy Kadetów w Szermierce i Szpadzie,
  • 3 m. indywidualnie w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Szermierce i Szpadzie,
  • 5 m. indywidualnie w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Szermierce i Szpadzie,
  • 7 m. indywidualnie w III Puchar Polski Juniorów w Szpadzie,
  • 3 m. Indywidualnie w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szpadzie.

Należy też podkreślić, że Ania doskonale łączy naukę ze sportem. W bardzo wymagającej klasie politechnicznej uzyskała średnią ocen w roku ubiegłym 4,94.

Ania Wieczorek – pierwsza z prawej – Puchar Europy dla polskich kadetek w szpadzie.