Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum

W dniach 29-30.09.2018 uczennica klasy 3c MYP Emilia Mąkowska wzięła udział w zorganizowanych przez Teatr Miejski w Gliwicach, Muzeum w Gliwicach i Parafię św. Bartłomieja w Gliwicach, dwudniowych warsztatach muzyczno-wokalnych prowadzonych przez najpopularniejszy polski zespół gospel Trzecia Godzina Dnia. Celem warsztatów prowadzonych przez Piotra i Emilię Nazaruk, które odbywały się w Ruinach Teatru Viktoria w Gliwicach, było przygotowanie uczestników do koncertu finałowego, podczas którego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

Ten wyjątkowy wspólny koncert chóru osób, które uczestniczyły w warsztatach i zespołu TGD odbył się w Kościele św. Bartłomieja w Gliwicach i zgromadził ponad 4 000 widzów.
Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza, który również był obecny na koncercie finałowym.

Dzięki życzliwości darczyńców i osób, które brały udział w warsztatach udało się zebrać ok. 22 000 zł na rozbudowę Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.