Koncert galowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

14 listopada 2018 roku uczennice naszego liceum: Olga Pawliczek, Anna Tenczer oraz Paulina Żyrkowska, w nagrodę za osiągnięcia w kuratoryjnych konkursach wraz z opiekunem naukowym p. Dorotą Majewską  zostały zaproszone do katowickiego Muzeum Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek na koncert galowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Na imprezie zamkniętej odbywał się występ Zespołu Muzyki i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Koncert zorganizowała Śląska Kurator Oświaty - Pani Urszula Bauer.

Występ poruszył wszystkich obecnych. Warto wspomnieć o powadze, jaką zachowała młodzież i dzieci. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, obserwując wspaniałe poczynania artystów. Taniec i śpiew nie tylko dostarczał rozrywki, ale także obudził we wszystkich poczucie tożsamości narodowej. Utwory wykonywane przez zespół były w większość znane, ale realizacja robiła wrażenie. Jednak co ważniejsze, występ naprawdę sprawił, że odbiorcy czyli dumę z narodowej kultury i tradycji.

Występ Zespołu Muzyki i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny był wspaniałą nagrodą dla laureatów wojewódzkich konkursów związanych z obchodami Święta Niepodległości.