Laboratorium Małego Misia

W dniu 27.11.16 w siedzibie Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego odbyło się ósme z kolei Laboratorium Małego Misia - imprezy miejskiej o charakterze popularnonaukowym przeznaczonej dla najmłodszych mieszkańców Gliwic. Inicjatorką i główną organizatorką całego przedsięwzięcia jest pani doradca metodyczny z chemii, mgr inż. Ewa Trybalska.
Spotkanie rozpoczęło się serią spektakularnych doświadczeń przygotowanych przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. W dalszej części spotkania uczestnicy na wydzielonych stanowiskach mieli okazję obserwować oraz wykonać samodzielnie eksperymenty chemiczne. Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły, którzy pod opieką pana Zbigniewa Gawrona i Michała Kwiatkowskiego przygotowali następujące doświadczenia:

  • Rysowanie atramentem sympatycznym (Maja Matuszewska, Mikołaj Krzypkowski, Jacek Sznajder, Piotr Palian, Michał Kłunduk, Adam Kalota, Karol Istel)
  • Mleczne tornado (Piotr Domanowski, Seweryn Górecki)
  • Dyfuzja w wodzie (Dominika Kryś, Aleksandra Woźniak, Anna Szumańska, Andrzej Zięba)

Dziękujemy serdecznie pani Ewie Trybalskiej za zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli ponownie spotkać się z Małym Misiem.

20161127_151550 20161127_151519 20161127_151620