MAMY AŻ TRZECH FINALISTÓW OLIMPIADY FIZYCZNEJ!

W dniach 6-10 kwietnia odbyły się zawody centralne 67. Olimpiady Fizycznej. Na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przyjechało 80 olimpijczyków z całej Polski, w tym 8 osób ze Śląska. Troje spośród nich to uczniowie I LO z klasy IIIA (klasa politechniczna):

Krzysztof Czech
Jacek Grzybowski
Tomasz Zabłocki

W ostatecznej klasyfikacji nasi uczniowie uzyskali tytuł FINALISTY, który gwarantuje im wynik 100% z egzaminu maturalnego z fizyki oraz przyjęcie na studia bez rekrutacji na m.in. kierunki techniczne, ścisłe, przyrodnicze czy medyczne wszystkich uczelni wyższych. Jedynym warunkiem jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych.

Należy podkreślić, że jest to ogromne osiągnięcie, zwłaszcza, że ostatni taki sukces w naszej szkole miał miejsce w 2006 roku, a w Gliwicach w 2013 roku.

Opiekunem dydaktycznym uczniów jest pan Zbigniew Gawron.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!