MARTYNA MARCINKOWSKA (ID) OTRZYMAŁA 2-LETNIE STYPENDIUM W PRESTIŻOWEJ BOX HILL SCHOOL W ANGLII

Martyna Marcinkowska, uczennica klasy pre-IB I LO w Gliwicach otrzymała prestiżowe, dwuletnie stypendium British Alumni Society w Box Hill School, Mickleham, Dorking: http://www.boxhillschool.com/ Będzie realizowała Diploma Programme Matury Międzynarodowej. Martyna jest już czwartą stypendystką z naszej szkoły, która w ostatnich dwóch latach otrzymała możliwość zdobycia matury w prestiżowych szkołach na świecie:

Antonina Kiełkowska - stypendystka Bruton School for Girls w południowo – zachodniej Anglii, obecnie otrzymała ofertę studiów na Uniwersytecie Cambridge na kierunku Natural Sciences w Pembroke College

Bartek Jezierski - stypendysta United World College Dilijan w Armenii

Krzysztof Oliwa – kolega z klasy Martyny - stypendysta Dulwich College w Londynie od przyszłego roku szkolnego. Odległość szkół Bartka i Martyny na obrzeżach Londynu to tylko kilkanaście mil.

I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach jest liderem w Polsce pod względem ilości stypendystów oraz absolwentów, którzy studiują lub będą w przyszłym roku studiować na najlepszych uczelniach na świecie w tym Massachusetts Institute of Technology (MIT), Uniwersytetu Cambridge czy London School of Economics. Zawdzięczamy to szkolnemu Centrum UCAS (Scentralizowane Centrum Aplikacji na Uniwersytety Brytyjskie) oraj najlepszym nauczycielom. W tym roku 47 uczniów otrzymało oferty studiów na najlepszych uniwersytetach brytyjskich.

Martyna