MICHAŁ GALA, GLIWICZANIN – UCZEŃ I LO W GLIWICACH ZŁOTYM MEDALISTĄ 48 MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY CHEMICZNEJ W TIBILISI!

Michał Gala złotym medalistą 48. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Tbilisi, Gruzja!

W zeszłym roku na 47. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej (ICHO) w Baku, w Azerbejdżanie, Michał zdobył srebrny medal.

Michał reprezentował Polskę wraz z trzema innymi, tegorocznymi zwycięzcami 62 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej:

Mikołaj Świerczyński I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

Adam Klukowski XIV LO im. S. Staszica w Warszawie

Dominika Zajkowska I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

Michał jest absolwentem programu Matury Międzynarodowej I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Gliwicach. Jego wcześniejszym spektakularnym sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca podczas 61. Olimpiady Chemicznej. Jako wychowanek GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w Gliwicach (ZSO Nr 10) trzykrotnie zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz tytuł finalisty 59. Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej.
Od sześciu lat Michał pracuje pod czujnym okiem pani prof. Katarzyny Czapli, nauczycielki chemii w I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego w Gliwicach.

Od 2013 roku Michał realizuje jednocześnie indywidualny tok studiów na Wydziale Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Stanisława Krompca.

W tym roku szkolnym Michał jako jedyny z Polski został studentem MIT (MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY) w USA. Otrzymał także propozycję studiów na innych najlepszych uniwersytetach USA i Wielkiej Brytanii w tym University of Cambridge.

WIELKIE GRATULACJE I SZACUNEK MICHAŁ!

M.Gala M.Gala Tbilisi1 M.Gala Tbilisi2