"MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA"

W środę, 10 grudnia na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Dokładnie tego dnia w 1948 roku uchwalono Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Był to pierwszy w historii dokument, zawierający uporządkowany zbiór fundamentalnych praw każdego człowieka. Z okazji tej rocznicy uczniowie grupy prawniczej, klasy II D wraz z Panią Prof. Dorotą Majewską zorganizowali obchody rocznicy w naszej szkole. Atrakcją dnia był kiermasz ze słodkościami zaopatrzonymi w artykuły z prawami człowieka, uczniom rozdawano ulotki propagujące prawa człowieka, a korytarze naszej szkoły przystrojono plakatami z cytatami strażników praw człowieka współczesnego świata. Dzięki zorganizowanym obchodom, społeczność szkolna mogła lepiej zapoznać się z tematyką praw człowieka.
Prawa Człowieka (prezentacja odp)

zd2

zd1

zd3