NABOJ – II miejsce w kategorii Seniorów dla I LO w Gliwicach

7 kwietnia odbyły się międzynarodowe zawody  matematyczne Náboj. W turnieju startowały  pięcioosobowe drużyny gimnazjalistów i licealistów. Grupa 15 uczniów naszej szkoły (2 drużyny juniorów i 1 drużyna seniorów) wzięła udział w zawodach we Wrocławiu. Konkurs odbywał się równocześnie w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Austrii, na Słowacji, na Węgrzech. W każdym z zarejestrowanych miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Uczniowie mogą porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym. A wygrywa ten zespół, który w określonym czasie poprawnie rozwiąże jak najwięcej zadań matematycznych. Konkursowi towarzyszą gorące emocje.
Nasza drużyna seniorów w składzie – Paweł Pendziałek(IIIA), Kamil Felkel (IIIA), Jakub Wiaterek(IIID), Szymon Gorczyca(IID), Krzysztof Czech(IIA) zajęła II miejsce w klasyfikacji wrocławskiej.
Nasze drużyny juniorów zajęły 6 i 11 miejsce w klasyfikacji wrocławskiej.
GRATULACJE!
Szczegółowe wyniki: https://math.naboj.org/

0DVRXPBwBfwctBkRo,zespol_z_gliwic nab6-225x300 nab3-300x225 0DVRXPBwBfwctBkRo,konkur_naboj_na_politechnice_wroclawskiej_3