Nasi uczniowie na Dniach Campus France – Studia we Francji

28 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły ucząca się francuskiego, wzięła, po raz kolejny, udział w akcji informacyjnej n. t. studiowania we Francji, Akcję organizuje Ambasada Francji w Polsce wspólnie z Campus France – państwową agencją na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą, w ponad trzydziestu miastach w Polsce. W naszym mieście gości ją Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej (dawne Kolegium Języków Obcych). Celem tej interesującej inicjatywy jest przybliżenie młodzieży szkół średnich i studentom możliwości studiowania języka francuskiego oraz studiowania po francusku zarówno w Polsce jak i we Francji. W tegorocznym programie akcji znalazły się: oferta studiów we Francji; oferty pracy i praktyk dla osób posługujących się biegle językiem francuskim; zasady uzyskiwania certyfikatów DELF/DALF; wykład dr Anny Szkonter – Bochniak o życiu i twórczości Anandy Devi, pisarki z Mauritiusa oraz prezentacja mgr Renaty Klimek – Kowalskiej „La France vue du ciel”; indywidualne spotkania z przedstawicielami Campus France i firm.