Nasi uczniowie na Dniach Campus France – Studia we Francji

7 grudnia b. r. 15 uczniów klas licealnych uczestniczyło w akcji informacyjnej n. t. studiów we Francji. Akcję organizuje Ambasada Francji w Polsce wspólnie z Campus France – państwową agencją na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Co roku odbywa się ona w 9 miastach Polski (Szczecin, Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Toruń, Łódź, Wrocław, Gliwice). W naszym mieście przyjmuje ją Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej – sekcja francuska (dawne Kolegium Języków Obcych). Celem tej interesującej inicjatywy jest przybliżenie młodzieży szkół średnich i studentom możliwości studiowania języka francuskiego oraz studiowania po francusku zarówno w Polsce jak i we Francji. W tegorocznym programie akcji znalazły się: oferta studiów we Francji; oferta studiów II stopnia w języku francuskim polskich uczelni (podwójne francusko-polskie dyplomy); stypendia rządu francuskiego; zasady uzyskiwania certyfikatów DELF/DALF; oferty pracy i praktyk dla osób posługujących się biegle językiem francuskim; wykład dr Aleksandry Chrupały z Uniwersytetu Śląskiego „O francuskich zapożyczeniach w języku polskim”; indywidualne spotkania z przedstawicielami Campus France i firm.