Nasi uczniowie – stypendyści British Alumni Society oraz Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata, w brytyjskich szkołach średnich

W dniu 27 października troje uczniów zeszłorocznej klasy Pre-IB odwiedziło naszą szkołę, żeby podzielić się pierwszymi doświadczeniami z nauki w brytyjskim systemie. Przypomnijmy, że Martyna Marcinkowska i Szymon Zadeberny otrzymali dwuletnie stypendium British Alumni Society. Martyna jest w Box Hill School (Mickleham, Dorking) w płd.- wsch. Anglii a Szymon w Windermere School (Lake District, Cumbria) w płn.-zach. Anglii. Natomiast Krzysztof Oliwa został stypendystą Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i uczy się w Dulwich College w Londynie. Wszyscy są bardzo zadowoleni, chwalą system wyboru przedmiotów, wąską specjalizację, indywidualne podejście do uczniów, małe grupy i olbrzymią ofertę zajęć pozalekcyjnych. Nauki mają sporo, ale ich przygotowanie z polskiej szkoły okazało się solidne i nie mają problemów z realizacją materiału. Z ogromną werwą odpowiadali na pytania obecnej klasy Pre-IB i nie ma wątpliwości, że wielu uczniów postara się pójść w ich ślady.

IMG_20161025_120034 IMG_20161025_115911 IMG_20161025_120000 IMG_20161025_120233