Nasi uczniowie w sejmie

NASI UCZNIOWIE W SEJMIE

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2015r. uczniowie klasy II D liceum -Dominika Markowicz i Jakub Juzwa, wzięli udział w XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Po zrealizowaniu projektu pod tytułem „Zmień swoją okolicę” w parku Grunwaldzkim, nasi uczniowie 31. maja wyruszyli na warsztaty do stolicy. W Dniu Dziecka już jako posłowie XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wraz z przedstawicielami najwyższych władz naszego kraju mieli zaszczyt brać udział w corocznym posiedzeniu sejmu. W Sali plenarnej przemawiała między innymi Premier Ewa Kopacz, Marszałek Sejmu Radosław Sikorski i Minister Oświaty Joanna Kluzik-Rostkowska.

Po przemówieniach części posłów nastąpił czas na głosowanie dotyczące przygotowanej przez młodzież ustawy o miejscu młodych w przestrzeni publicznej. Ciężka praca się opłaciła! Udział w sesji sejmu, głosowanie nad uchwałą i spotkanie z parlamentarzystami było niesamowitym przeżyciem!

ODDAJ GŁOS NA NASZ PROJEKT

Zachęcamy również do głosowania nad najlepszym projektem wniosku obywatelskiego do budżetu miasta Gliwice. Dzięki aktywnej działalności i zaangażowaniu społecznemu, Dominika i Jakub przygotowali jeden z wniosków (nr 35) dot. doposażenia Placu Grunwaldzkiego.

Każdy z nas może wybrać swój projekt. Zachęcamy. LINK:https://gliwice.eu/ankieta_budzet/

2 (6)1 (10)