Nasza maturzystka – uczennicą niemieckiej szkoły w Meppen!

Jeszcze w trakcie trwania polskich wakacji, uczennica klasy maturalnej- Zuzanna Michalska uczestniczyła w trzytygodniowej wymianie niemiecko-polskiej. Przez ten czas stała się uczennicą Gymnasium Marianum w Meppen,  w Niemczech.

Historia, biologia, chemia, polityka w języku niemieckim to nie lada wyzwanie (szczególnie w czasie gdy w uczniowie w Polsce mają wakacje…).

„Moja niemiecka Rodzina okazała się być cudownie ciepłą i niezwykle odpowiedzialną. Każdego dnia czekały na mnie nowe wyzwania – nauka gry w tenisa (dla bardzo początkujących), znakowanie królowej matki w szkolnej pasiece, urodziny 80-letniej babci seniorki, organizacja przyjęcia dla nowego Pana Dyrektora, wizyta w holenderskiej galerii Tona Schultena i próby orkiestry dętej.

Amelie, okazała się być wspaniałą, otwartą dziewczyną od której nauczyłam się świetnej organizacji i zaangażowania w sprawy szkoły. Już dziś cieszę się, że będę ją gościć podczas rewizyty w Polsce. Dzięki serdeczności Amelie od pierwszych dni spędzonych w Mepppen poczułam się częścią rodziny i całej klasy 11b.

Jestem  i szczęśliwa, i dumna, że miałam okazję przeżyć  szkolno-wakacyjną, niemiecką  przygodę. Dzięki staraniom koordynatora mojego projektu, uzyskałam grant z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Bardzo gorąco zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w takiej wymianie, a zainteresowani już teraz mogą zgłaszać się do Pani Profesor Katarzyny Cieśli-Obermajer lub Pani Profesor Kariny Barcz.

Jestem bardzo wdzięczna Dyrekcjom obu szkół za możliwość udziału w tym innowacyjnym projekcie.

Szczególne podziękowania kieruję do Pani Profesor Katarzyny Cieśli-Obermajer, która z wielkim sercem nadzorowała organizację i przebieg projektu.

Uczennica klasy IIIb,
Zuzanna Michalska