Nasza młodzież z wizytą w Europa Universität Frankfurt/Oder

W dniach 21.10 – 23.10.2015 grupa uczniów naszej szkoły brała udział w dniu otwartym w Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Uczelnia ta, mieszcząca się tuż przy granicy z Polską, jest bardzo atrakcyjnym miejscem studiów dla ludzi zafascynowanych pograniczem kultur, zainteresowanych bliskimi i autentycznymi relacjami polsko-niemieckimi. Na uczelni we Frankfurcie można studiować prawo, ekonomię oraz kulturoznawstwo. Ofertę Viadriny poszerzają dodatkowo kierunki studiów w Collegium Polonicum w Słubicach.

Po wizycie we Frankfurcie pojechaliśmy do Berlina, gdzie poznaliśmy główne zabytki niemieckiej stolicy oraz zwiedziliśmy Muzeum Historii Niemiec. Wyjazd uczniów naszej szkoły zorganizowali pani Beata Jakubowska-Kowol oraz pan Krzysztof Cybul.

DSC_0884 DSC_0896 DSC_0948 IMG_2125 IMG_2129 IMG_2130