(Nie) Bezpieczni w górach!

Emilia Kiełtyka, Karolina Grabińska, Adrianna Bednarek, Joanna Międzik oraz Marta Jaworska- uczennice klasy II C  (profil matematyczno-geograficzny) naszego liceum wzięły udział w projekcie społecznym realizowanym wraz z platformą Zwolnieni z Teorii, objętej Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Gala finałowa olimpiady odbędzie się 24.04.2019 r. w Warszawie.

W ramach projektu dziewczyny zorganizowały  aż 22 warsztaty na temat bezpieczeństwa w górach w 5 gliwickich placówkach edukacyjnych (w tym między  innymi w naszej). Opowiedziały na nich  o tym, jak odpowiednio przygotować się do wędrówki górskiej, co zrobić w razie nagłego wypadku oraz jak zachować się, gdy spotka nas burza. Przytoczyły też prawdziwe historie ludzkiej nieodpowiedzialności na szlakach, aby tym bardziej uzmysłowić uczniom, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa.

Zwieńczeniem projektu był rajd górski, który odbył się 12 marca. Wzięli w nim udział chętni uczniowie szkół, w których przeprowadzone zostały warsztaty. Uczestnicy wraz z niezastąpionymi nauczycielkami naszej szkoły - Panią Aleksandrą Staniek i Panią Anitą Jarominek przeszli aż 20 km po górach! Zdobyli też kilka szczytów- min. Stożek Wielki i Soszów.  Na szlaku zaskoczyła ich iście zimowa pogoda – okazało się, że padający od kilku dni śnieg, zmienił wiosenny krajobraz  w mroźną krainę. Uczestnikom podczas całej wędrówki dopisywał dobry humor, a świecące słońce i błękitne niebo sprawiły, że podczas marszu można było rozkoszować się pięknymi widokami. Wszyscy zmęczeni, ale i niezmiernie szczęśliwi wrócili bezpiecznie do Gliwic z bagażem miłych wspomnień.

Naszym uczennicom gratulujemy przeprowadzenia projektu oraz życzymy powodzenia na Gali Finałowej. A  nauczycielkom – Pani Aleksandrze Staniek i Pani Anicie Jarominek serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wyjazdu.