OFICJALNE CZASOPISMO I LO ‘IB REVIEW GLIWICE’ NAJLEPSZE W WOJ. ŚLĄSKIM

Z wielką dumą informujemy, że oficjalne czasopismo I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dąbrowskiego w Gliwicach ‘IB REVIEW GLIWICE’ zwyciężyło w  Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich ''SZPALTA'' w Katowicach.

IB REVIEW GLIWICE wydawane jest od 2013 roku w języku angielskim. Skupia się na wiadomościach i wydarzeniach społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. Artykuły są autorstwa uczniów, nauczycieli, absolwentów, rodziców i sympatyków. Pomysłodawcą pisma był pan Damian Kołtun, obecnie pani Sonia Świtońska kieruje zespołem redakcyjnym w którym prym wiodą Seweryn Chlewicki i Katarzyna Łakomska (na zdjęciu). Czasopismo posiada oficjalny numer ISSN 2353-0642 (Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego). Rada Rodziców I LO, pani Katarzyna Puka i pan Robert Hałuszko wspierają IB REVIEW GLIWICE od początku jego istnienia.

Zapraszamy do lektury dotychczas wydanych czasopism: ‘IB REVIEW GLIWICE’ na stronie szkolnej:

http://www.lo1.gliwice.pl/ib/diploma-programme/ib-review-gliwice-magazine/

Wojewódzki Przegląd Pism Uczniowskich ''SZPALTA'' organizowany jest przez X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. Gospodarzem przeglądu jest zespół Dziesiątki – redakcji gazety XLO.

Konkurs organizowany jest z okazji ''Międzynarodowego dnia praw człowieka''. Dzień tren jest rocznicą podpisania przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948r.). Aby nawiązać do tego święta, od 2009r. finał konkursu odbywa się 10 grudnia.

Celem konkursu jest promowanie dziennikarskiej twórczości młodzieży szkolnej (źródło: http://www.xlo.pl/pl/index.php/szpalta.html)

 Szpalta1 Szpalta4 Szpalta3 Szpalta2