Olimpiada historyczna

W dniu 23 listopada 2017 w V LO im. Andrzeja Struga odbyły się gliwickie eliminacje ustne XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne, w której z naszego Liceum wzięła udział bardzo wysoka liczba uczniów - trzynaście osób. Wszyscy ci uczniowie napisali wysoko ocenione prace badawcze z wykorzystaniem literatury historycznej oraz źródeł. Cztery prace badawcze dotyczyły starożytności, trzy średniowiecza, jedna nowożytności, trzy wieku XIX oraz dwie wieku XX.

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego tej trudnej olimpiady awans wywalczyło aż 11 naszych uczennic i uczniów. Uczynili to w bardzo dobrym stylu - pokazując znajomość historii Polski oraz Europy i innych części świata, odpowiadając także na pytania z lektur historycznych. Nigdy dotąd nasi uczniowie nie pojechali na zawody wojewódzkie olimpiady historycznej w takiej liczbie. Uczniów przygotowywali pani Dorota Majewska, pan dr Wojciech Dutka oraz Andrzej Kozubowski.

Oto nasi uczniowie, którzy awansowali do II Etapu:
1. Natalia Golombek
2. Anna Kozub