Olimpijskie tourneé i sukcesy naszych uczniów

W dniach 27-28.05.2021r. troje uczniów z klasy 3E I LO Dwujęzycznego w Gliwicach (Dominika Kampka, Piotr Opielka i Michał Towarek) wzięło udział w zawodach finałowych Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, które odbywały się w Sopocie. Wyniki ostatniego etapu olimpiady zadecydowały o następującej kolejności: Michał Towarek został laureatem 1. miejsca, Piotr Opielka otrzymał tytuł laureata 3. miejsca, a Dominika Kampka zakończyła zawody centralne z tytułem finalistki. Dwa miejsca na podium ogólnopolskiej olimpiady tematycznej to wynik bez precedensu w historii I LO.
Po zmaganiach naukowych w Sopocie nasi olimpijczycy pojechali do Koszalina, gdzie w dniach 29-30.05.2021r. odbywał się finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Tym razem dwa tytuły finalisty zdobyli Dominika Kampka i Michał Towarek.
Przez trzy lata grupa ta wywalczyła aż 13 tytułów w różnych olimpiadach tematycznych, czym zapisała piękną kartę w kronice szkoły. Przypomnijmy - rok 2019 (Dominika i Michał finalistami Olimpiady Medialnej, Piotr laureatem Olimpiady Medialnej), rok 2020 (Dominika, Michał i Piotr finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości). W roku 2021, oprócz wspomnianych wyżej sukcesów, Michał został laureatem 6. miejsca Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a Dominika zdobyła brązowy medal międzynarodowej Online Olympiad in Linguistics. 
Naszym olimpijczykom gratulujemy spektakularnych sukcesów i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły i miasta Gliwice.
Trenerem tej niezwykłej kadry olimpijskiej był p. Tomasz Pyzik.