Październikowa Prowokacja Biegowa

23 października 2021 roku, tradycyjnie w przedostatnią sobotę miesiąca, odbyła się dziesiąta w tym roku edycja Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Na polanie Parku Kultury i Wypoczynku pojawiło się prawie dwustu biegaczy, wśród których byli reprezentanci Drużyny Jedynki: p. Sonia Świtońska i p. Tomasz Pyzik. Z grona uczniów stawili się: Tobiasz Zalewski, Kamil Cygan, Mikołaj Rojek oraz Bartek Szydziak. Nasi zawodnicy osiągnęli znakomite wyniki. Pani Sonia Świtońska zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie jednego okrążenia. Kategorię wiekową wygrał także Tobiasz Zalewski, zajmując jednocześnie drugie miejsce w open na jedno okrążenie.
Na dystansie dwóch okrążeń (ok.8,5 km) bezkonkurencyjny okazał się p. Tomasz Pyzik, który zwyciężył w open z czasem 00:39:32s. Przypominamy, że to drugie z rzędu zwycięstwo p. Pyzika, który we wrześniu również nie dał żadnych szans innym biegaczom.
W zdalnej wersji Prowokacji udział wzięli:
uczniowie Filip Szyguła i Jan Polak (bieg - 1 okrążenie)
p. Joanna Olesińska i p. Anna Walc (bieg - 2 okrążenia)
p. Dorota Majewska i p. Agnieszka Konopka (bieg - 3 okrążenia)
p. Joanna Korek (NW - 1 okrążenie)
p. Anita Jarominek (NW - 4 okrążenia)

Zdalnie kibicowała Pani Kapitan Drużyny, Małgorzata Piekarz, która po raz pierwszy opuściła zawody z powodów zdrowotnych.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy udanych występów i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły.
Wiwat Drużyna Jedynki! Jedyna taka Drużyna!