Pożegnanie uczniów klas maturalnych

29 kwietnia w auli Politechniki Śląskiej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów trzecich klas naszego liceum. Było to zarazem ich pożegnanie. Przed nimi jeszcze matura i mogą ruszyć na podbój świata.

Uroczystość poprowadził pan dyrektor Adam Sarkowicz, który życzył naszym absolwentom wielu sukcesów w dorosłym życiu. Pan dyrektor zauważył, iż to, co bardzo cenne, już osiągnęli, bowiem jak powiedział Heraklit z Efezu „Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”.

Nasi uczniowie, jak zawsze, godnie się zaprezentowali. Na 146 uczniów aż 48 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Dodatkowo wielu z nich było laureatami bądź finalistami licznych olimpiad, ponadto niektórzy z nich zostali laureatami olimpiady          o Diamentowy Indeks AGH.

Mamy nadzieję, że nasi absolwenci zrealizują swoje plany. Trzymamy za nich kciuki i wierzymy w nich.