Profesor Jan Miodek – Przyjaciel ZSO Nr 10 w Gliwicach

23 listopada 2015 roku gościł w ZSO Nr 10 w Gliwicach wybitny językoznawca prof. Jan Miodek. Towarzyszył mu Pan Leszek Lazar – przyjaciel od dziecięcych lat. Profesor wystąpił z wykładem „Polszczyzna po roku 1989”. Wykład był niezwykle interesujący. Profesor Jan Miodek jest człowiekiem obdarzonym wielką charyzmą, nic więc dziwnego, że wszyscy obecni na spotkaniu poczuli, iż jego słowa są im bardzo bliskie.

Profesor Jan Miodek rozbił także często schematyczne myślenie, że ktoś tak utytułowany jak ON jest człowiekiem pełnym dystansu wobec nas, tych maluczkich. Okazało się, że jest człowiekiem wyjątkowo ciepłym, życzliwym, pełnym wewnętrznego spokoju, który udzielał się innym. Z wielką pasją mówił nie tylko o swojej pracy, ale także o swych śląskich korzeniach.

Z dużą sympatią profesor wyrażał się o naszej szkole, którą wybrał nie bez przypadku. Był pełen uznania dla zaangażowania wszystkich jej członków (nauczycieli, rodziców i uczniów). Obiecał do nas wrócić, aby spotkać się także z uczniami Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14, dla których 600 osobowa sala Politechniki Śląskiej okazała się niestety za mała.

JAN MIODEK jest wielkim uczonym i pełnym pokory człowiekiem. I dlatego zarówno jako wybitny uczony, jak i jako zwykły człowiek może być dla wszystkich autorytetem.

Dziękujemy Panu Profesorowi za wizytę, która na długo zapadła nam w sercach. Już czekamy na następne odwiedziny popularnej gliwickiej JEDYNKI.

Na bieżąco publikować będziemy zdjęcia z wizyty oraz zarejestrowany wykład Pana Profesora. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.lo1.gliwice.pl

_DSC6520 _DSC6541 _DSC6577 _DSC6584 _DSC6655 _DSC6660 _DSC6663 _DSC6666 _DSC6668 _DSC6697