PROFESOR JOHN CAMPBELL (UNIVERSITY OF BIRMINGHAM) ODWIEDZI I LO W GLIWICACH

Profesor John Campbell z Uniwersytetu Birmingham odwiedzi w dniu 11 maja (środa) I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach. Profesor Campbell spotka się z uczniami zainteresowanymi studiami inżynieryjnymi w Wielkiej Brytanii. I LO jest autoryzowanym centrum UCAS (przygotowujemy całościowo aplikacje uczniów na Uniwersytety brytyjskie pod kierunkiem nauczycieli - doradców UCAS, którzy sami są absolwentami angielskich uczelni). W tym roku 50 uczniów aplikuje na najlepsze uniwersytety brytyjskie w tym Cambridge i Birmingham. Profesor Campbell zaakceptował zaproszenie także dlatego, że dyrektor ZSO Nr 10 w Gliwicach jest absolwentem Uniwersytetu Birmingham! Profesor Campbell przybędzie do Gliwic na zaproszenie Politechniki Śląskiej. W dniach 12-13 maja 2016r. poprowadzi seminarium Quality Casting. Inicjatorem zaproszenia eksperta światowego w dziedzinie odlewnictwa jest dr hab. inż. Jan Jezierski współpracujący z naszą szkołą. W seminarium udział weźmie 25 uczniów I LO.

Sylwetka profesora Campbell’a na Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/John_Campbell_%28casting_scientist%29

Prof Campbell