Relacja z Bajkowego Festynu dla Dzieci

W dniu 3 czerwca na terenie I LO w Gliwicach odbył się "Bajkowy Festyn dla Dzieci". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Pani Joanny Olesińskiej i Pani Anny Romaniuk. W Festynie wzięło udział 41 Dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Małego Dziecka przy ul. Jagiellońskiej. Dzieci w wieku 4-10 lat, na co dzień należące do trzech grup, przybyły do szkoły pod indywidualną opieką Wolontariuszy i opiekunów z placówki.

Dzięki zaangażowaniu Uczniów i Nauczycieli na terenie szkoły tj. na dziedzińcu szkoły, boiskach i hali sportowej powstały strefy rozrywki z różnymi propozycjami i atrakcjami dla Dzieci. Dzieci mogły pomalować twarze, wykonywać origami, przeprowadzić eksperymenty naukowe, wziąć udział w zawodach sportowych, ale również spróbować swoich sił na zajęciach teatralnych i tanecznych. Został również przygotowany kącik czytania bajek i malowania kredą. Zabawę umilały również Wolontariuszki przebrane za wróżki i księżniczki. Nasi Mali Przyjaciele odkryli frajdę i nie ukrywali zachwytu w robieniu mydlanych baniek i zabawy z wodą. Po zakończeniu zajęć rekreacyjnych odbył się piknik na trawie. Każdy z uczestników festynu miał możliwość poczęstowania się pizzą oraz lodami. Po zakończonej zabawie Dzieci wróciły do domu odprowadzone przez Wolontariuszy.

Pożegnanie było niesamowicie emocjonalne. Dzieci były bardzo wdzięczne, ale i smutne, że zabawa dobiegła końca. Również sami Wolontariusze nie kryli wzruszenia. Organizacja samego festynu przebiegła bez zarzutów, a wszystkie strefy dostarczyły rozrywki na wiele godzin.

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu, jak i samych Dzieci, pragniemy podziękować Wszystkim zaangażowanym w organizację "Bajkowego Festynu".
Radość i wdzięczność na twarzach Dzieci były największą nagrodą za to przedsięwzięcie.

A w przedostatni dzień roku szkolnego zabieramy Naszych Małych Przyjaciół na wycieczkę do Zoo w Opolu.