Relacja z wycieczki do Wrocławia klas pierwszych pre ib

4 października 2019 roku klasy 1Dg i 1Eg pojechały na wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki była gra terenowa w Ostrowie Tumskim. Uczniowie losowo podzieleni na grupy rozwiązywali zadania i przy okazji poznawali tę dzielnicę Wrocławia. Gra wymagała od uczestników współpracy i orientacji przy pomocy mapy. Następną atrakcją było zwiedzanie muzeum wody - Hydropolis. Młodzież miała okazję dowiedzieć się wiele o tak pospolitej, a jednak nieznanej substancji. Interaktywne wystawy dawały możliwość doświadczenia sytuacji, w których prawdopodobnie nigdy się nie znajdziemy. Uczniowie mogli między innymi wejść do repliki batyskafu lub zobaczyć rzeczywistych rozmiarów ławicę ryb. Następnym przystankiem była wizyta w Afrykarium we wrocławskim zoo. Uczniowie prowadzeni przez przewodnika mieli okazję przyjrzeć się zwierzętom, jak hipopotamy, żółwie, krokodyle, manaty i wiele rodzajów ryb. Po skończonej wizycie w zoo wycieczka dobiegła końca i uczniowie wraz z nauczycielami wrócili do Gliwic w godzinach wieczornych.