Samorząd uczniowski ma od dzisiaj swoją stronę internetową. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nią jak i informacjami, które będą tam dodawane na bieżąco.

Samorząd uczniowski, od momentu wyboru, działa prężnie. Nie przeszkadzają nam nawet  warunki nauczania zdalnego. Chcemy działać w szkole niezależnie od warunków, dlatego reaktywujemy TV "Jedynka", tworzymy nową drużynę do gazetki uczniowskiej/samorządowej, organizujemy turnieje dla uczniów i wiele innych. Już w październiku została zebrana grupa ponad 20 osób, które zadeklarowały  chęć pomocy właśnie w tworzeniu kontentu dla TV "Jedynka" oraz gazetki. Będziemy pracować w pocie czoła, aby pierwsze jej wydanie ukazało się w połowie grudnia, w tej chwili zajmujemy się zbieraniem materiałów do artykułów, a także projektowaniem oprawy graficznej.

W tym czasie, który minął od wyborów, samorząd zdążył również zmienić swoje barwy, jak i całą identyfikację wizualną. Nasze nowe logo można zobaczyć w zakładce samorząd, a także sprawdzić więcej szczegółów odnośnie nowego wyglądu na naszej stronie na Facebooku.

Aktualnie, w czasie kiedy jesteśmy zamknięci,  od następnego tygodnia ruszają turnieje e-sportowe dla uczniów naszej szkoły. Odbyła się ostatnio ankieta sprawdzająca zainteresowanie uczniów na ten  temat i  większość uczniów jest zainteresowana jak nie udziałem, to oglądaniem samego turnieju, w których fazy finałowe o miejsca 1-4 będą streamowane na żywo z komentarzem. Więcej informacji na temat turniejów można znaleźć na naszym Facebooku.

Jako samorząd chcemy być z uczniami w stałym kontakcie, dlatego zadbaliśmy o łatwy kontakt poprzez Facebooka (https://www.facebook.com/SUILOGliwice) oraz maila (su.lo1.gliwice@gmail.com). Stworzyliśmy też stronę internetową (http://suilo.pl/). Informacje nt. dróg kontaktu z nami znajdziecie w zakładce Samorząd.

Jeszcze w czasie nauczania stacjonarnego samorząd zorganizował historyczną, pierwszą w dziejach szkoły debatę on-line, transmitowaną „na żywo”. W październiku zorganizowaliśmy nagranie filmowe z życzeniami dla pracowników szkoły. W tej chwili, wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu,  aktywnie włączyliśmy się w organizację pomocy rzeczowej dla pacjentów „covidowych” w gliwickich szpitalach.

W tle, cicho i spokojnie, ćwiczy nasz chór, przygotowując koncert świąteczny, który, mamy nadzieję, odbędzie się w realu. Nowością w pracy samorządu jest wykorzystanie ankiet- pomagają nam dopasować nasze działania do oczekiwań naszych koleżanek i kolegów.

Chcieliśmy podzielić się z całą społecznością szkolną informacją o naszych działaniach i zamiarach i zachęcić uczennice i uczniów do jeszcze lepszej współpracy.

Za SUILO

marszałek Mikołaj Mrózek