Samorząd uczniowski zaprasza uczniów na zajęcia Kółka szachowego

Zapraszamy na zajęcia szkolnego kółka szachowego dla osób nieznających zasad gry w szachy, początkujących jak i średnio zaawansowanych, które będą odbywały się w niedzielę o godzinie 18.00 (dzień tygodnia oraz godzina mogą ulec zmianie, jeżeli większości uczestniczących obecny termin nie będzie odpowiadał) i będą trwały od 1 do 2 godzin. Zajęcia będą prowadzone przy użyciu platformy Discord, a stroną szachową do rozgrywania partii i ich analizowania będzie Lichess.com (na której każdy uczestnik powinien mieć konto przed przyjściem na pierwsze spotkanie). W ramach kółka będziemy uczyć się podstawowych zasad gry w szachy, rozgrywać między sobą partie, rozwiązywać zadania szachowe, analizować znane partie arcymistrzów oraz omawiać ważne aspekty każdego z trzech etapów partii szachowej - debiutach, grze środkowej oraz końcówkach.

Wszystkich poszukujących sposobu na spędzenie wolnego wieczoru, zainteresowanych nabywaniem nowych umiejętności czy potrzebujących ciekawego sposobu na zaliczenie Creativity z CAS-u proszę o kontakt na Facebooku (Mateusz Skowron) gdzie także odpowiem na ewentualne pytania.