SPOTKANIE MICHAŁA GALI (ABSOLWENT I LO, STUDENT MIT) Z UCZNIAMI I LO (05.01.2017)

mit-logo5 stycznia 2017r. odbyło się długo oczekiwane spotkanie Michała Gali – absolwenta I LO w Gliwicach, obecnie studenta prestiżowego Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA z uczniami naszego gimnazjum i liceum. W czasie spotkania Michał opowiedział o swoich studiach, doradził uczniom jak przygotować aplikację na najlepsze uniwersytety na świecie oraz mówił o swoich planach naukowych. Następnie odpowiedział na pytania z wypełnionej po brzegi sali. Wielu uczniów I LO w Gliwicach jest na najlepszej drodze aby pójść w ślady Michała.

Krótka notka o Michale:

Michał Gala jest absolwentem programu Matury Międzynarodowej I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Gliwicach. Złoty medalista 48. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Tbilisi (Gruzja) oraz srebrny medalista 47. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Baku, (Azerbejdżan). Michała przygotowała pani prof. Katarzyna Czapla – nauczycielka chemii w I LO w Gliwicach. Jako uczeń naszego gimnazjum dwujęzycznego Michał był multilaureatem wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz olimpiad przedmiotowych w liceum.

Michał jako jedyny kandydat z Polski został studentem MIT (MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY) w USA. Otrzymał także propozycję studiów na innych najlepszych uniwersytetach USA i Wielkiej Brytanii w tym University of Cambridge.

M.Gala i Szymon