Spotkanie z prof. Philipem Zimbardo

18 maja grupa młodzieży z klas pierwszych liceum wzięła udział w spotkaniu ze znanym na całym świecie psychologiem społecznym Prof. Philipem Zimbardo, autorem takich pozycji jak Efekt Lucyfera: Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło? Nieśmiałość. Co to jest? Jak sobie z nią radzić? Czy wydanej w kwietniu tego roku Gdzie ci mężczyźni?

Spotkanie odbyło się w szkole Filomata w Gliwicach. Szkoła ta uczestniczy w projekcie Pana Profesora - Heroic Imagination Project, którego celem jest uwrażliwianie zwykłych ludzi na potrzeby innych i uświadamianie im, że też mogą być "bohaterami".

Pan Profesor Zimbardo opowiadał z dumą jak Jego projekt jest wdrażany w 50 szkołach w Polsce, a co więcej po rozmowach z Panią Minister Kluzik-Rostkowską (kilka dni temu) przekazał, że polskie szkoły mają w większym stopniu był włączane do projektu.

Nasza 15-osobowa grupa uważnie przysłuchiwała się wystąpieniu Pana Profesora, a Sebastian Garbacz z ID zadał nawet pytanie : "Czy Pan Profesor zamierza jeszcze wrócić do badania zła w ludziach?", na co uzyskał stanowczą odpowiedz, że Pan Profesor Zimbardo chce się już tylko skupiać na dobru w człowieku.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z literaturą autorstwa Pana Profesora Philipa Zimbardo!

źródło: http://hip.org.pl/zimbardo/

1 (9)62 (5)4 (1)3 (3)5