Spotkanie z profesorem University of Denver, Wojciechem Kosskiem, absolwentem naszej szkoły

Dnia 5 grudnia odwiedził nas absolwent naszej szkoły (matura 1986), dwukrotny laureat Olimpiady z Matematyki, Pan Profesor Wojciech Kossek. Profesor Wojciech Kossek: https://ritchieonline.du.edu/data-science/leadership-and-faculty/wojciech-kossek/, obecnie pracownik Uniwersytetu w Denver, wygłosił wykład dotyczący tak zwanych liczb bliźniaczych pod tytułem “Should you quit your job and start working on the Twin Prime Conjecture?” W wykładzie wzięli udział uczniowie klasy trzeciej programu Matury Międzynarodowej a także zainteresowani uczniowie klasy 3a, 4a i 4c oraz uczestnicy kółka matematycznego z klasy 2d i 2e. Wykład, w którym było wiele odniesień do historii matematyki, bardzo podobał się uczniom. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali książkę Pana Profesora pod tytułem „Calculus fot the forgetful”,  ze znamiennym podtytułem na pierwszej stronie: „How to understand more and memorize less”. Mamy nadzieję, że wykład ten to początek współpracy z naszym szanownym absolwentem!