STATUETKI „ZWIASTUNY 2016” ROZDANE

20160523_202338W poniedziałek, 23.05.2016r. w Teatrze Muzycznym w Gliwicach odbyła się 11 edycja Gliwickiej Gali Młodych Talentów.

W czasie uroczystości są wręczone statuetki „Zwiastuny 2016” tym uczniom gliwickich szkół, którzy w minionym roku dowiedli szczególnych umiejętności artystycznych – wokalnych, tanecznych, aktorskich, recytatorskich, literackich, plastycznych.

Emilia Kiełtyka z kl. IIc GM odebrała statuetkę w dwóch kategoriach:

1. recytacja – w kwietniu zajęła I msc. W Wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta
  2. taniec – Emilia osiąga sukcesy w turniejach tańca

Warto dodać, że podczas Gali Emilka jako jedyna recytatorka prezentowała swój wiersz – „Potwór Pana Cogito” Zb. Herberta – przed licznie zgromadzoną publicznością (sala Teatru Muzycznego była wypełniona po brzegi).

W czasie uroczystości Prezydent Miasta Zygmunt Frankiewicz wręcza nie tylko statuetki wyróżnionym uczniom, ale także listy gratulacyjne dla dyrektorów szkół i opiekunów laureatów.

Otrzymała go polonistka Emilii – p. prof. Tatiana Machi.

Wszystkim gorąco gratulujemy – także Rodzicom Emilki, którzy od lat wspierają córkę w jej dążeniach do rozwijania talentów artystycznych.