Sukces Jakuba Nowrotka, ucznia klasy III Dg (DP) w International Maths Olympiad Challenge

Jakub Nowrotek uczeń klasy III Dg (DP) wziął udział w międzynarodowym konkursie matematycznym International Maths Olympiad Challenge. Jest to znany na świecie konkurs matematyczny - informację o nim można uzyskać na stronie: https://www.mathsolympiad.org/about-us/.
5% uczniów z najlepszymi wynikami uzyskuje tytuł : International Maths Olympiad Champion, natomiast Jakub uzyskał tytuł Maths Olympiad Elitist, który zdobyli uczestnicy z wynikami w przedziale 80-95%. Do bezpłatnego udziału w konkursie zostało zaproszonych 30 szkół w Polsce, w tym nasza. Główny komitet organizacyjny tego konkursu znajduje się w USA.

Jakub cały czas rozwija swoje zainteresowanie matematyką, uczęszcza na zajęcia indywidualne z matematyki, brał udział w Jagiellońskich Warsztatach Matematycznych. Reprezentuje naszą szkołę w Olimpiadzie Matematycznej, Śląskim Konkursie Matematycznym, konkursie Nabój.
Życzymy dalszych sukcesów. Uczniem opiekuje się pani dr Barbara Przebieracz.