Sukces ucznia klasy IDg Bartłomieja Dudka – zapraszamy na relację w “Dzień Dobry TVN” w najbliższy piątek

Przekazujemy informację o sukcesie Bartłomieja Dudka, ucznia klasy IDg. Bartek jest członkiem Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie.

Wspólnie ze swoim kolegą wykonali projekt pod nazwą Smart Obroża. Jest to lokalizator zwierząt sterowany przez aplikację w smartfonie.

Projektem zainteresowała się telewizja śniadaniowa "Dzień Dobry TVN". We wtorek ekipa nagrywała materiał w Knurowie. Zostanie on wyemitowany w piątek około 10:40, a dodatkowo będzie połączenie na żywo i wywiad z Bartkiem. Całość ma trwać około 7 minut - godzina emisji może ulec zmianie, prosimy obserwować w piątek rano  FB, gdzie będzie podana ostateczną godzina emisji:
https://www.facebook.com/KoloNaukoweKnurow/

Smart Obroża została nagrodzona wyróżnieniem I stopnia w konkursie "Elektronika, by żyło się łatwiej" wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Bartek (najwięcej zrobił przy projekcie obroży) otrzymał:
- stypendium naukowe rektora w wysokości 4000 złotych do wykorzystania w czasie pierwszego roku studiów,
- dodatkowe 30 punktów do egzaminów wstępnych na w/w wydział,
- w trakcie liceum ma możliwość uczestniczenia w wykładach i zaliczania przedmiotów, które w przyszłości będzie studiował.

Relacja z finałów konkursu:
https://www.facebook.com/KoloNaukoweKnurow/posts/1495476410612035

Oprócz tego Bartek:
- wykonał wraz z innym kolegą uczęszczającym do , projekt miernika smogu,
- aktualnie jest odpowiedzialny za stereowizję, w projektowanym w pracowni Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie, łaziku marsjańskim.