Sukces w konkursie „Fizyczne ścieżki”!

W dniach 28-30 marca 2014 r. odbyło się w Warszawie seminarium finałowe ogólnopolskiego konkursu „Fizyczne ścieżki” zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Michał Biały (I A), Maciej Janus (I A) i Mikołaj Stryja (I B) zajęła III miejsce w kategorii pokazów. Ich praca zatytułowana „Źródła energii elektrycznej” wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród członków jury. Laureaci konkursu oprócz nagród rzeczowych otrzymali również bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Warto dodać, że praca pt. „Zjawisko konwekcji”, której autorami są Wiktoria Zatoń i Jeremiasz Mozgwa z klasy III A została wyróżniona poza finałem konkursu. Opiekunem dydaktycznym uczniów jest p. Zbigniew Gawron.