SUKCESY UCZNIÓW W ŚLĄSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IIA (politechniczna) Krzysztof Czech  zdobył tytuł laureata III stopnia Śląskiego Konkursu Matematycznego.

Wyróżnienia otrzymali Szymon Gorczyca z klasy IID (matura międzynarodowa) oraz Jakub Baranowski z klasy 3d gimnazjum (MYP).

Tytuły finalistów zostały wręczone Krzysztofowi Witkowskiemu oraz Michałowi Lewczukowi z klasy pre-IB oraz Jakubowi Kumorowi z klasy 3d gimnazjum (MYP).

Śląski Konkurs Matematyczny jest konkursem powołanym i organizowanym przez Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, upowszechnianie wiedzy matematycznej, umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności i wychowywanie młodzieży w duchu szacunku dla nauki.

Dnia 12 maja 2017 r. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się zakończenie XIV edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego wraz z ogłoszeniem wyników. Podczas uroczystości wykład pt. "Czy średnia logarytmiczna ma generator" wygłosił prof. dr hab. Roman Ger (Uniwersytet Śląski).

Gratulujemy!

IMG_6260 JBaranowski2 KCzech2 SzGorczyca2 IMG_6262