Uczniowie “jedynki” na #1 Skyhacks

W zeszły weekend 16-18 listopada 2018 odbył się w Gliwicach - pierwszy AI hackathon - maraton programowania poświęcony sztucznej inteligencji #1 Skyhacks https://skygate.io/skyhacks/

Organizatorzy - firma Skygate z byłym uczniem naszej szkoły - Krzyśkiem Parjaszewskim na czele - zaprosili do udziału uczestników z kraju i zagranicy.  Do rywalizacji przystąpiły również dwa zespoły z I LO złożone z uczniów liceum i gimnazjum. Duża grupa naszych wolontariuszy pomagała w przygotowaniach imprezy dla blisko 200 programistów.

foto: Łukasz Sojka, Khristina Plum, Agnieszka Bilska

Opinie:

Krzysiek - organizator: “dzięki wielkie całej ekipie z I LO, można było naprawdę na nich polegać!”

Grzegorz - uczestnik: “Udział w Skyhacks to było ciekawe przeżycie które nauczyło nas umiejętności pracy w grupie. Eksperci obecni podczas wydarzenia pomagali nam podczas realizacji zadań z życia wziętych. Atmosfera panująca na hali sprawiała że wszystkim się dobrze pracowało, a nieograniczona ilość kofeiny utrzymywała nas przy życiu”

Monika - wolontariuszka: Razem z wieloma innymi uczniami naszej szkoły, miałam przyjemność pomagać w organizacji tej imprezy. Zajmowaliśmy się przygotowaniem sali dla uczestników, wydawaniem specjalnych pakietów, czy nawet witaniem i rejestrowaniem przyjezdnych. Niewątpliwie, spoczęła na nas duża odpowiedzialność, jednak wszyscy doskonale poradzili sobie ze swoimi zadaniami. Impreza przebiegła pomyślnie i nie możemy doczekać się dalszej współpracy z organizatorami.