Warsztaty DSD 2 – powtórka tuż przed egzaminem

W dniach 27-28 października grupa uczniów z klas trzecich miała okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do egzaminu Deutsches Sprachdiplom Stufe 2. W czasie wyjazdu maturzyści mogli doskonalić kompetencje językowe i sprawdzić swoje umiejętności rozwiązując zadania typu egzaminacyjnego. Drugiego dnia wzięli udział w symulacji ustnej części egzaminu, a także zapoznali się z kryteriami oceniania prezentacji, które zostały przedstawione przez pana Andreasa Grossa. Oprócz części dydaktycznej, uczniowie mieli okazję poznać okolicę w jesiennej odsłonie oraz zobaczyć ruiny pałacu Eichendorffów. Warsztaty odbyły się w Łubowicach pod opieką pani Agnieszki Grzesik i pani Kariny Barcz. Wyjazd sfinansowała Centrala Szkolnictwa Zagranicznego (die Zentrallstelle für das Auslandsschulwesen).