Warsztaty matematyczno-fizyczne „Spotkanie w Jedynce”

Dnia 1. i 2. marca 2019 roku uczniowie z klas siódmych, ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum z Gliwic, Knurowa, Tarnowskich Gór i Kalet brali udział w warsztatach matematyczno-fizycznych „Spotkanie w Jedynce”. Tajniki nauk ścisłych przybliżali młodym uczestnikom nauczyciele z I LO Dwujęzycznego w Gliwicach Ewa Kowol, Anita Jarominek i Zbigniew Gawron. Nad całością sprawowała opiekę Halina Husak.

W ramach zajęć z fizyki uczniowie zagłębiali zagadnienie równowagi, z matematyki zajmowali się obrazkami logicznymi i funkcjami trygonometrycznymi w języku angielskim.

W przerwie zajęć zostali zaproszeni do bufetu szkolnego, gdzie zostali poczęstowani kanapkami, drożdżówkami i napojami. Na koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach.