Wizyta Adèle Saillard, wolontariuszki z Francji

25 stycznia gościliśmy p. Adèle Saillard wolontariuszkę z Francji, która w ramach programu Erasmus+ (pod egidą Fundacji Schumana), prowadzi zajęcia z uczniami w śląskich szkołach. Dla naszych uczniów klas I LO przygotowała gry i zabawy językowe oraz quiz z cywilizacji Francji. Uczestnicy zadawali również pytania. Adèle wróci do nas w marcu na zajęcia dla klas II i III LO.

Fundacja Schumana od lat wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową goszcząc wolontariuszy z różnych krajów. Chcąc ułatwić młodzieży poznanie nowych kultur umożliwia zapraszanie wolontariuszy na spotkanie w szkołach i innych placówkach dla dzieci i młodzieży. Adèle na co dzień wspierającą działania Klubu Integracji Europejskiej przy Zespole Szkół w Wojkowicach koło Katowic.