Wizyta gości z Gymnasium Marianum w Meppen

Tradycją stały się  wizyty młodzieży niemieckiej w naszej szkole. W tym roku, w dniach od 8. do 13. września, gościliśmy grupę uczniów, nauczycieli oraz dyrektora Gymnasium Marianum w Meppen. Niemieccy koledzy zamieszkali na tydzień w naszych domach i realizowali bogaty program edukacyjny i kulturowy. Zwiedzili przede wszystkim Gliwice - Radiostację, Palmiarnię, Stare Miasto, mieli okazję uczestniczyć w zawodach sportowych w Hali ARENA. W Bielsku-Białej wzięli udział w warsztatach plastycznych i wjechali kolejką linową na Szyndzielnię, w stolicy regionu, Katowicach, obejrzeli ekspozycję Muzeum Śląskiego oraz siedzibę NOSPR. Jak zawsze wiele radości dały zakupy w CC Silesia.

Niezwykły był jeden z dni, dzień zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau.  Zwiedzanie poprzedziły zajęcia warsztatowe w szkole nt historii i dziejów obozu i więźniów, ze szczególnym uwzględnieniem przebywających w KL Auschwitz dzieci i młodzieży.

Kilka dni wspólnych pozwoliły na zacieśnienie przyjaźni i poznanie polskiej kultury i historii. W marcu 2020  nasza młodzież pojedzie do Meppen z rewizytą. Już dziś cieszymy się na spotkanie z niemieckimi przyjaciółmi.

Wymianę zorganizowały, jak co roku, pani Karina Barcz i pani Katarzyna Cieśla- Obermajer

Projekt dofinansowała Fundacja: „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”.