Wizyta IT Girls w biurze SAP Labs Poland

W minionym roku szkolnym uczennice klas 2 naszego liceum wzięły udział w pilotażowej edycji projektu IT Girls. Odbyło się 5 spotkań w szkolnej bibliotece i warsztaty w biurze SAP Labs Poland. Tematy obejmowały planowanie projektu, elementy scrum, testowanie oprogramowania, pisanie techniczne, jak i rozwój osobisty i były prezentowane przez specjalistki z SAP Labs Poland panie: Halinę Wielowińską-Sadlek, Karolinę Gołąbek, Agatę Połaniecką, Klaudię Grządziel, Monikę Januszek i Kingę Czorny.

Spotkanie wieńczące projekt odbyło się w biurze SAP Labs Poland 12 czerwca. Na wstępie uczennice przywitał dyrektor zarządzający - Radek Gołąbek. Następnie wzięły udział w sesji pisania CV. Karolina Sikorska-Kowol i Karolina Zawadowska udzieliły cennych porad na temat udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Katarzyna Kubica wygłosiła niezwykle inspirującą mowę na temat wpływu języka ciała na pewność siebie, podczas gdy Sandra Policht przeprowadziła sesję planowania balu studniówkowego z zastosowaniem zwinnych metodyk agile. Duże wrażenie na dziewczętach zrobiła nowo rozbudowana siedziba firmy z tarasem na dachu i spektakularnym widokiem na miasto.

Zdaniem uczestniczek spotkania projektu IT Girls podniosły ich świadomość na temat zakresu i specyfiki zadań wykonywanych przez pracowników branży IT, dziewczęta “nie zdawały sobie sprawy, że ta praca jest tak różnorodna.”

W imieniu uczestniczek serdecznie dziękujemy pracownikom firmy SAP Labs Poland za umożliwienie wzięcia udziału w projekcie IT Girls. Największe podziękowanie należy się pomysłodawczyni i koordynatorce projektu Pani Martynie Mentel.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę w kolejnej edycji w roku szkolnym 2019/20.