WIZYTA UCZNIÓW LO W FIRMIE MINCO POLSKA

1

Pan Marc Potter po raz kolejny zaprosił naszych licealistów do firmy Minco Polska w Tarnowskich Górach. Spotkanie odbyło się 19 maja. Uczniowie uczestniczyli w profesjonalnie przeprowadzonym wykładzie w języku angielskim przez Pana Pottera dotyczącym światowego biznesu.
2
Młodzież zwiedziła również firmę, gdzie miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w przemyśle.
3 4
Uczniowie spotkali się także z pracownikami, którzy mówili o funkcjonowaniu firmy, jak również zachęcali ich do podjęcia w przyszłości studiów na uczelniach technicznych, które dają młodym ludziom ogromne możliwości w znalezieniu atrakcyjnej pracy w Polsce lub za granicą. Młodzież miała też okazję zobaczyć, na jakiej zasadzie działa drukarka 3D. Obserwowała bowiem proces wytwarzania trójwymiarowego fizycznego obiektu (produktu z tworzywa sztucznego) na podstawie komputerowego modelu. Mamy nadzieję na dalsze spotkania z Panem Potterem, które są korzystne dla uczniów pod względem preorientacji zawodowej, jak również dodatkową lekcją języka angielskiego.