Wizyta uczniów z Macedonii

W dniach 24-29 września 2015 r. przyjechała do naszej szkoły z re-wizytą młodzież z Macedonii, w ramach wymiany uczniowskiej. Wizyta była kontynuacją projektu związanego z turystyką regionalną obu krajów, rozpoczętego w marcu 2015, kiedy to nasza młodzież była w Macedonii. W czasie niedawnego pobytu mieliśmy okazję wspólnie zwiedzić gliwicką starówkę (włącznie z wejściem na wieżę kościoła Wszystkich Świętych, co również dla uczniów z Gliwic było nowym doświadczeniem), Muzeum Śląskie, Krakowski Kazimierz, Wawel i Stare Miasto oraz zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Pobyt zwieńczył uroczysty obiad oraz podsumowanie całego projektu, w wyniku którego powstać ma mini-przewodnik w trzech językach (polskim, angielskim i macedońskim) po odwiedzonych zakątkach obydwu krajów. Nad pomyślną realizacją projektu czuwały panie: Zofia Dembowska, Agnieszka Tondera-Sala, Hristina Bozoska-Nikoloska oraz Lidija Panoska.