„Wolontariat Gram w to!”

W ramach projektu realizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach „Wolontariat Gram w to!” w dniu 23 marca Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z klasami IIE/F, ID oraz IC zorganizowało obchody Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową.

Uczniowie przygotowali sale, w których można było zapoznać się z kulturą romską, arabską oraz żydowską. W tym dniu odbyły się także: wykład dra Wojciecha Dutki na temat zagłady Romów oraz warsztaty dla członków Koła Wolontariatu, które poprowadziła pani Milena Skupień z katowickiego Centrum Wolontariatu. Pragnę złożyć serdecznie dziękuję pani Dorocie Majewskiej oraz panu Wojciechowi Dutce za pomoc w zorganizowaniu akcji.

Dziękuję również wszystkim za zaangażowanie. Mam nadzieję, że zorganizowane w naszej społeczności obchody staną się inspiracją dla kolejnych, w przyszłym roku szkolnym.

Joanna Olesińska, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

DSC_0302DSC_0291DSC_0323DSC_0321DSC_0315