WYNIKI KONKURSU WIEDZY o GÓRACH

Od zeszłego roku nasza szkoła wraz z oddziałem uczelnianym PTTK Politechniki Śląskiej jak i SKPG Harnasie organizuje Konkurs Wiedzy o Górach.Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta miasta Gliwice i ma charakter regionalny.

Zawody są dwuetapowe.Pierwsza część ma na celu wyłonienie 6 najlepszych drużyn z gimnazjum i liceum. W drugiej części rywalizują one o jak najlepsze miejsce.

Miło nam poinformować,że w tym roku najlepsi spośród gimnazjalistów okazali się uczniowie naszej szkoły.Drużyna z 2c w składzie -Martyna Bulik, Filip Kleibert i Jonasz Różański zajęli I miejsce. Na drugim miejscu była drużyna z 3b - Michalina Nawrot, Jakub Socha i Michał Mróz. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z V gimnazjum a na 4 i 5 miejscu byli znowu uczniowie z klasy 3b naszej szkoły.

Wśród licealistów także najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajęła drużyna z klasy IIB w składzie Jan Byrczek, Łukasz Nowicki, Oskar Sosna. Na II miejscu uplasowali się uczniowie byłej IIID-Damian Kordek, Andrzej Zięba. III miejsce wywalczyli uczniowie V LO w Gliwicach. IV i V miejsce zdobyli znowu uczniowie z naszej szkoły.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w tym konkursie za zaangażowanie i taką frekwencję. Od szeregu lat z naszej szkoły startuje najwięcej uczniów.

Aleksandra Staniek