Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursach geograficznych

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach o tematyce geograficznej i turystycznej „Nordaliada” oraz Carpe Diem".

Konkurs wiedzy o krajach skandynawskich i nordyckich „Nordaliada” organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące FILOMATA w Gliwicach oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne - Oddział Katowicki. W konkursie biorą udział 2-osobowe zespoły szkolne. Eliminacje szkolne do tego konkursu odbędą się 7 listopada (wtorek) na długiej przerwie w sali 021.

IV Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem" organizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach oraz Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie. Uczniowie mogą wziąć udział w części konkursowej tego Festiwalu przygotowując krótki film, prezentację lub wywołując zdjęcie z własnej podróży do 27 października.

Zgłoszenia do obu konkursów oraz informacji o nich udzielają nauczyciele geografii A. Staniek i A. Tondera-Sala.

Regulamin konkursów znajduje się w poniższych załącznikach: