Godziny pracy

Biblioteka szkolna, czytelnia oraz internetowe centrum informacji multimedialnej czynne są w następujących godzinach:

• poniedziałek: 7:30 - 16:00
  • wtorek: 7:30 - 16:00
  • środa: 7:30 - 16:00
  • czwartek: 7:30 - 16:00
  • piątek: 7:30 - 16:00

Regulamin czytelni

• Z czytelni korzystać może każdy uczeń.
  • Torby, plecaki, odzież wierzchnią należy zostawić w wyznaczonym miejscu.
  • Każdy korzystający wpisuje się do zeszytu odwiedzin.
  • W czytelni należy zachować ciszę.
  • W czytelni można korzystać z całości zbiorów, tj. z zasobów tak biblioteki, jak i czytelni. Dostęp do półek jest wolny.
  • Wykorzystane czasopisma odnosi się na miejsce, inne materiały oddaje się nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  • W czytelni i bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów.

Regulamin biblioteki

• Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także rodzice.
  • Ze zgromadzonych zbiorów można korzystać wypożyczając je do domu, czytając i przeglądając je na miejscu.
  • Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki na okres 3 tygodni. Lektury wypożycza się na okres 2 tygodni. Przeczytane książki powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, czekają na nie inni czytelnicy.
  • Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz maturzyści mają prawo do wypożyczania większej ilości książek jednorazowo.
  • Każdy termin wypożyczenia można przedłużyć po uzgodnieniu z nauczycielem-bibliotekarzem.
  • Książek z księgozbioru podręcznego nie wypożycza się do domu.
  • Dokumenty audiowizualne i na nośnikach elektronicznych wypożycza się na okres tygodnia z możliwością prolongaty.
  • Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem książki powinien zwrócić uwagę na jej stan, a zauważone ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia zgłosić nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  • Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę, powinien odkupić taką sama pozycję lub inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza.
  • Wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki w następujących terminach:
    • KSIĄŻKI WYPOŻYCZONE W I SEMESTRZE W CIĄGU PIERWSZYCH DWÓCH TYGODNI II-EGO SEMESTRU
    • KSIĄŻKI WYPOŻYCZONE W II SEMESTRZE NA 10 DNI PRZED ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLNEGO
    • MATURZYŚCI - 10 DNI PRZED ZAKOŃCZENIEM ZAJĘĆ
  • W przypadku zmiany szkoły, czytelnik zobowiązany jest oddać wypożyczone książki.
  • W każdej klasie uczeń-łącznik biblioteczny będzie przypominać o terminach zwrotów książek.

Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych w pracowni ICIM

• Komputer służy do przeglądania multimedialnych programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece oraz do wyszukiwania informacji w internecie, niezbędnych do przygotowania się do lekcji, zadań domowych i do zajęć pozalekcyjnych.
  • Z pracowni ICIM mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
  • Na pracę przy komputerze wyraża zgodę nauczyciel-bibliotekarz. Uczeń ma obowiązek wpisać swoje dane do książki odwiedzin.
  • Przy stanowisku może znajdować się jedna osoba.
  • Użytkownik ma obowiązek:
    • informować opiekuna o nieprawidłowym działaniu komputera i uszkodzeniach technicznych
    • zachować ciszę i nie przeszkadzać innym użytkownikom
    • stosować się do zaleceń nauczycieli-bibliotekarzy
  • Użytkownikowi nie wolno:
    • instalować własnych programów oraz dokonywać zmian w istniejącym oprogramowaniu
    • włączać i wyłączać urządzeń z sieci
    • wykorzystywać komputer do gier i zabaw
    • wykonywać czynności naruszające prawa autorskie twórców, dystrybutorów oprogramowania i właściciela danych
    • wykorzystywać oprogramowanie do celów komercyjnych, w tym zarobkowych, naruszających godność innych osób
  • Programy komputerowe udostępniane są jedynie na miejscu, nie ma możliwości wypożyczania ich do domu.
  • Zabrania się zapisywania dokumentów i plików na dysku twardym.
  • W pracowni ICIM istnieje możliwość bezpłatnego drukowania i kopiowania dokumentów. Nie wykonuje się wydruków całych stron internetowych i grafiki.
  • W ICIM należy zachować ciszę, torby, plecaki, okrycia wierzchnie zostawić w wyznaczonym miejscu.
  • Nie wolno spożywać posiłków i napojów!
  • Za wszelkie uszkodzenia sprzętu komputerowego odpowiada finansowo użytkownik.
  • W przypadku naruszenia w/w zasad użytkownik może być, po porozumieniu z dyrektorem szkoły, pozbawiony możliwości korzystania z pracowni ICIM.

Biblioteka otrzymuje bezpłatnie magazyn "Chidusz" dzięki pitax.pl.